Якщо ви досі не знаєте, як вибрати твердопаливний котел, рекомендуємо чітко визначитися з метою встановлення обладнання та орієнтуватися на наступні критерії:
1. Матеріал виготовлення:
- сталь: основна перевага сталевих твердопаливних котлів – доступна ціна та простота обслуговування. Однак, такий механізм вимогливий до температури у зворотньому трубопроводі: не менше 60ºС. З цією метою встановлюються відповідні клапани.
- чавун: відмінний варіант для довговічної та безперебійної роботи, але такі котли більш примхливі до перепаду температур. Рекомендована дельта до 20 градусів. В основній своїй масі чавунні котли складаються з секцій, що дають можливість їх заміни при пошкодженні. Чавунні котли більш пристосовані під вугілля, зокрема антрацит, оскільки товщина металу дозволяє витримувати високі температури.
2. Спосіб теплопередачі:
- повітряний ТК;
- паровий ТК;
- водяний ТК.
- дрова;
- торф;
- вугілля.
- класичні: традиційне обладнання – камера згорання і бак для теплоносія;
- тривалого горіння: інноваційний твердопаливний котел, що відзначається високим ККД, стабільною підтримкою необхідної температури, безперебійною роботою, можливістю тривалого горіння без дозавантаження палива;
- пелетні твердопаливні котли з автоматичною подачею палива: оптимальне рішення для кожного, хто не бажає наймати кочегара чи перетворюватися в нього. Котел обладнаний автоматичною системою подачі пелет та системою дистанційного управління, що є справжнім ноу-хау сьогодення."Компанія РБР" надає можливість купити комплект котел + пелетний пальник до твердопаливного котла (як встановити пелетний пальник до твердопаливного котла див. тут);
- піролізні твердопаливні котли: універсальні механізми, що залучають до процесу обігріву не тільки тверде паливо, але й гази, які виділяються в процесі горіння. Мінус такого котла – невелика камера згорання, що опалюється дровами порівняно малих розмірів і при вологості не більше 15% та потребує частої дозаправки (~ кожні 12 годин). За таке обладнання доведеться викласти кругленьку суму.
- твердопаливні котли для приватних будинків, потужністю до 50 кВт;
- твердопаливні котли для промислових об'єктів, потужністю від 50 кВт і вище.
Невпевнені, чи достатньо у вас знань, як вибрати котел на дрова?! Звертайтеся до нашого кваліфікованого персоналу. Фахівці "Компанії РБР" нададуть всі необхідні консультації та допоможуть вибрати, замовити і купити твердопаливний котел. Доставка у Львові та по всій Україні в переліку наших послуг.